پرسش و پاسخ

سوالات عمومی و متداول

سوالات عمومی و متداول

برخی از سوالات متداول مخاطبان درباره نگهداری و تربیت سگ

آیا نژاد سیبرین هاسکی می تواند در آب و هوای گرم زنده بماند ؟

بله ؛ این گونه از سگها می توانند در آب و هوای گرم نیز زندگی کنند اما در نقاطی که هوا بسیار گرم می باشد ؛ سگ احساس ناراحتی می کند و این موضوع می تواند موجب بروز مشکلاتی در پوست وی شود . ساختار پوست و موی این نژاد به گونه ای است که برای زندگی در آب و هوای سرد و جذب کوچکترین منبع گرمایی از نور خورشید ساخته شده است و بدیهی است که در هوای بسیار گرم بیش از آنجه که لازم است جذب گرما می کند و موجب مشکلاتی برای حیوان می شود .

من جایی زندگی می کنم که فضای باز زیادی دارد. الان یک بیگل دارم و می خواهم سگ دیگری هم بگیرم که شیرین و دوست داشتنی باشد . پیشنهاد شما چیست ؟

با توجه به آنچه که گفتید ؛ فضایی که در اختیار دارید و سگ اولتان که از نژاد بیگل است ؛ پیشنهاد ما به شما نژادهای مختلفی مانند ژرمن شپرد ؛ گلدن رتریور و … است که ویژگی های متناسبی با خواسته شما دارد . قبل از هر چیز به شما پیشنهاد می کنیم در قسمت نژادها در مورد این نژادها بیشتر مطالعه کنید و اطلاعات بیشتر را از طریق تماس تلفنی با ما کسب نمایید .

من یک سگ از نژاد ترکیبی دارم . طول عمر نژادهای میکس چقدر است ؟

طول عمر این گونه از نژادها مشروط بر اینکه مانند سگ های اصیل از تغذیه خوب ؛ توجه کافی ؛ ورزش و تمرین و تربیت مناسب برخوردار باشند ؛ کاملا مانند سگهای دیگر از نژادهای اصیل است .

گاهی اوقات وقتی که سگ من خواب است، چشمانش به طور جزئی باز است، آیا این طبیعی است؟

بله و این معمولا زمانی اتفاق می افتد که سگ در حال دیدن رویا است. اما اگر این مشکل همیشه وجود دارد یعنی به طور دائم در خواب چشمانش اندکی باز است ؛ این ممکن است مشکلی باشد که تنها با مراجعه به دامپزشک می توان آن را حل کرد . دامپزشک کمک خواهد کرد تا مشکل پلک های سگ حل شود .
آیا عقیم کردن روی خلق و خو و شخصیت سگ من تاثیر خواهد داشت ؟

عقیم کردن معمولا اثر منفی بر خلق و خوی سگ ندارد البته باعث می شود که سگ دیگر جنب و جوش سابق را نداشته و بتدریج دچار چاقی شود . اگر عقیم کردن به منظور کنترل رفتارهای تهاجمی سگ باشد ؛ پیشنهاد می شود با کمک گرفتن از یک مربی مجرب مشکل رفتاری سگ از مسیری غیر از روش هایی مانند عقیم کردن به این مهم دست یابید . تربیت مناسب بیش از عقیم کردن می تواند در کنترل رفتارهای سگ موثر باشد .

به تازگی متوجه شده ام که سگ ۱۴ ساله من بتدریج شنواییش کم می شود . چه کاری می توانم انجام دهم تا زندگی را برای او آسان تر کنم؟

یکی از مشکلاتی که در سگهای مسن دیده می شود سنگین شدن تدریجی گوش و سپس ناشنوایی است . شما می توانید تا زمانی که سگتان هنوز شنوایی دارد ؛ فرامین مختلف تربیتی را با نشانه های بصری ( مثلا حرکات دست ) توامان کنید تا حتی پس از ناشنوایی سگتان بتوانید با او ارتباط بگیرید . در این زمینه می توانید از کمک مربی مسترداگ بهره بگیرید .

آیا دید سگها مانند دید ما انسانهاست و همه رنگها را مانند ما می بینند ؟

تحقیقات نشان می دهد سگها رنگها را به میزان محدودتری نسبت به انسان می بینند . آنها می توانند سایه های سیاه و سفید، زرد، آبی و خاکستری را تشخیص دهند، اما رنگهای روشن تر برای او واضح نیستند . با این وجود دید سگها در تاریکی نسبت به انسان بسیار بهتر است و حرکات درتاریکی را بهتر می بینند و متوجه می شوند .البته تحقیقات نشان می دهد دید سگها از نژادهای مختلف با یکدیگر متفاوت است .