گلدن رتریور

MrDog - مسترداگ > گلدن رتریور

گلدن رتریور

گُلدِن رِتریوِر به انگلیسی Golden retriever) ) نژادی از سگ است از گونه سگ‌های ورزشی که از مشخصه‌های اخلاقی این نژاد می‌توان به جذابیت، مهربانی و هوش و استعداد بالا اشاره کرد. این نژاد از نظر ظاهری دارای جثه متوسط و در رنگ‌های گوناگون از جمله کرم و طلائی یافت می‌شود.

گلدن رتریور سگی باهوش، زیبا و اجتماعی است. دارای جثه متوسط می‌باشد و به رنگ‌های کرم و طلایی یافت می‌شود (رنگ موی قرمز و سرخ قابل قبول نمی‌باشد). لایه بیرونی پوشش ضدآب و لایه زیرین انبوه و پر پشت است. دارای سر پهن و عضلانی و دندانهای منظم می‌باشد. بینی سیاه دارد و چشم‌های مهربانش به رنگ قهوه‌ای و مشکی یافت می‌شود. گوش‌هایی به اندازه متوسط، گردنی ماهیچه‌ای و سینه‌ای فراخ دارد. دمش بلند است اما هرگز بصورت فر خورده نمی‌باشد.

درباره گلدن رتریور

گلدن رتریور سگی جذاب، پر محبت، باهوش و با استعداد آموختن زیادی دارد. همیشه مهربان است و رفتار خیلی آرامی با کودکان دارند. سگ‌هایی باوفا، شیرین و مشتاق برای بازی کردن صاحبانشان هستند. گلدن رتریور سگی فعال و پر محبت و به‌طور خلاصه سگ مناسبی برای اعضای خانواده‌است. آموزش دادن به او سرگرم‌کننده خواهد بود. با غریبه‌ها و سایر سگ‌ها رفتاری دوستانه دارد و خوی تهاجمی ندارد. گلدن رتریور دیده بان خوبی است و ورود غریبه‌ها را با پارس کردن اطلاع می‌دهد. مهارت در بازآوردن شکار برای شکارچی کسب کرده‌است، همچنین قابل ذکر است که این سگ شناگر بسیار ماهری می‌باشد.

وزن و ارتفاع

وزن: در نرها: (۲۷–۳۶) ک. گ، در ماده‌ها: (۲۵–۳۲) ک. گ

ارتفاع: در نرها: (۵۶–۶۱) س. م، در ماده‌ها: (۵۱–۵۶) س. م

مشکلات سلامتی

مستعد برای بیماری‌های لگن و همچنین عفونت چشمی است. مشکلات و نارسائی‌های قلبی و همچنین آلرژی پوست در این نژاد شایع است که در صورت مشاهده باید سریعاً به دامپزشک مراجعه کرد.

فعالیت بدنی

گلدن رتریور به فعالیت و ورزش روزانه نیاز دارد و اکثراً علاقه دارد که توپ یا اسباب بازی‌های پرتاب شده را باز بیاورد؛ بنابراین ورزش دادن او چندان سخت نخواهد بود.

تاریخ

۱۳۹۴-۰۸-۰۱

دسته بندی

سگهای ورزشی